2011/01/15

Alvaro sedziņa

Man kāda tradīcija: visiem ģimenes un draugu mazuļiem es darinu sedziņu. Reizēm tamborēju un citreiz adu. Mupat aizdāvinātas ir jau četras, un ar šo, piekto, tamborēto sedziņu varēs apsegties Alvarito, kurš pamanījās piedzimt starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu.

Pēc tam, kad biju lieku reizi pārcilājusi savus dzijas krājumus, nācās atzīt, ka nekā mērķim piemērota man nav. Tā nu pasūtināju Yubina trīs dažādu zilumu un gaiši pelēku merīnvilnu.

Kad to saņēmu, izrādījās, ka ķīniešu merīnvilna ne tuvu nav tik mīksta kā es biju iedomājusies, tā vbairāk līdzinājās parastai vilnai. Tomēr cenu atšķirība starp šo un Katias merīnvilnu ir pietiekoši lliela, lai pirkums nešķistu izgāšanās.Sākumā, jau pabeigta, bet vēl nemazgāta, sedziņa izskatījās pārlieku viļņaina un nevienāda, bet nostiepta uz frotē dvieļa bija kļuvusi pilnīgi līdzena, vienāda un ļoti glīta. Man pašai šis izstrādājums ļoti patīk, un es ceru, ka Alvatito to izmantos.
Apraksts

Sedziņa sastāv no atsevišķiem motīviem, kurus darina katru atsevišķi un pēc tam sašuj.

Tamborējuma sākums - pīnīte no četrām gaisa cilpiņām. Savienojam tās aplī ar savienotājstabiņu.

1 kārta: Ar krāsu A, 3 gaisa cilpiņas, 11 garie stabiņi no apļa centra. Rindu noslēdz viens savienotājstabiņš. (12 v.)

kārta: 3 gaisa cilpiņas, viens garais stabiņš tajā pašā valdziņā. *2 garie stabiņi nākamajā valdziņā.* Atkārtot no * līdz *. Rindu noslēdz viens savienotājstabiņš. (24 v.) 

kārta3 gaisa cilpiņas, 2 garie stabiņi nākamajā valdziņā. *1 garais stabiņš vienā valdziņā un 2 garie stabiņi nākamajā valdziņā.* Atkārtot no * līdz *. Rindu noslēdz viens savienotājstabiņš. (36 v.)

kārta3 gaisa cilpiņas, 1 garais stabiņš nākamajā valdziņā, 2 garie stabiņi nākamajā valdziņā. *2 garie stabiņi 2 valdziņos un 2 garie stabiņi nākamajā valdziņā.* Atkārtot no * līdz *. Rindu noslēdz viens savienotājstabiņš ar krāsu B. (48 v.)

kārtaAr krāsu B, 1 gaisa cilpiņa, 1 zemais stabiņš tajā pašā valdziņā, *3 zemie stabiņi nākamajos trīs valdziņos, 2 pusstabiņi divos valdziņos, 1 garais stabiņš, 5 garie stabiņi vienā valdziņā, 1 garais stabiņš, 2 pusstabiņi divos valdziņos, 2 īsie stabiņi.* Atkārtot no * līdz *. Rindu noslēdz viens savienotājvaldziņš. (64 v.)

kārta: 3 gaisa cilpiņas, 7 garie stabiņi katrā no nākamajiem valdziņiem, 5 garie stabiņi vienā valdziņā, 7 garie stabiņi katrā no nākamajiem valdziņiem, *8 garie stabiņi katrā no nākamajiem valdziņiem, 5 garie stabiņi vienā valdziņā, 7 garie stabiņi katrā no nākamajiem valdziņiem.* Atkārtot no * līdz *. Rindu noslēdz viens savienotājvaldziņš. (80 v.)

kārta: 3 gaisa cilpiņas, garais stabiņš katrā valdziņā un 5 garie stabiņi katrā no četriem  stūra valdziņiem. Rindu noslēdz viens savienotājvaldziņš. (96 v.)


Kad uztamborēts nepieciešamais motīvu skaits, tos sašuj. Es aptamborēju sedziņu ar divām kārtām garo stabiņu, neaizmirstot katrā stūra valdziņā uztamborēt 5 garos stabiņus. Maliņu tamborēju no tumšākās krāsas vēža solī.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru